DISTRACTIV, SANATOS, EVOLUTIV Intra in cont Creeaza cont

Cea de-a V-a editie a Turneului Campionilor Tenis10FRT & Tenis Teens a ajuns la bun sfarsit in weekend-ul trecut (30-31.01). Turneul organizat la Brasov (Sinpetru) la Tenis Club Victory s-a bucurat de un numar de 103 jucatori veniti din toate colturile tarii (Bucuresti, Pitesti, Ploiesti, Suceava, Falticeni, Radauti, Sibiu, Targu Mures, Alba Iulia, Zarnesti, Brasov) ca sa se intreaca la cele 10 categorii de concurs.

De la mic la mare ne-am bucurat, in siguranta, pe durata a 2 zile de concurs de:

- 184 de meciuri jucate in total la nivelurile Tenis10

(copii sub/si 10 ani): Rosu / Portocaliu/ Verde Starter(incepatori); Challenger (avansati); Master (U10)

- 32 de meciuri la nivelurile Tenis Teens:

(adolescenti U12/U14): Galben / Albastru

- sisteme de joc ("fiecare cu fiecare") si de scor variate

(tie-break la 7; tie-break la 10; primul la 3 game-uri; set la 4)

- premii frumoase pentru toti participantii din partea sponsorilor:

Boromir, Yonex, Raitar, Romfour, Mambo Gelato


Iata podiumul:

Rosu Starter

Locul 1 Nistor Alexandru

Locul 2 Muntean Stefan

Locul 3 Iordachioaia Patrick


Rosu Challenger

Locul 1 Traciu Delia

Locul 2 Tanase Elena

Locul 3 Craciun Andrei


Portocaliu Starter

Locul 1 Maftei Alexie

Locul 2 Radion David

Locul 3 Bahanovski Anastasia


Portocaliu Challenger

Locul 1 Samachisa Cristian

Locul 2 Benea Emanuel

Locul 3 Mitocaru Daniel


Verde Starter

Locul 1 Toader Patrick

Locul 2 Matcas Luca

Locul 3 Filipciuc Denis


Verde Challenger Fete

Locul 1 Pamfile Irina

Locul 2 Lupsa Rebeca

Locul 3 Stroe Alexia


Verde Challenger Baieti

Locul 1 Ursache Matei

Locul 2 Baluta Stefan

Locul 3 Vasiliu Luca


Verde Master

Locul 1 David Dumitru

Locul 2 Lungu Andy

Locul 3 Pondiche David


Galben

Locul 1 Dorobantu David

Locul 2 Macarie Alexandra

Locul 3 Nedelcu Andrei


Albastru

Locul 1 Ianis Belea

Locul 2 Burlacu Matei

Locul 3 Marinas Radu


Multumiri sponosorilor: Boromir, Yonex, Raitar, Romfour, Mambo Gelato pentru implicare si premii!

De asemenea, multumiri echipei oficialilor: arbitru principal FRT Diana Bogolea, arbitrii asistenti: Lupsa Rares, Dorin Pasca, Daria Savulescu, Mirica Rebeka cat si personalului clubului Victory (Mirica Ramona si Virgil) pentru conditiile deosebite in care s-a desfasurat acesta competitie.


FRT